Parapety zewnętrzne - śląskie

Parapety zewnętrzne wykorzystuje się w dwóch ważnych celach. Przede wszystkim jest to chronienie fasady budynku, aby nie powstały na niej zacieki. Nie można jednak zapomnieć, jak ważna jest również ich funkcja estetyczna, bowiem to właśnie parapet zewnętrzny sprawia, że okno może być dekoracyjnie wykończone, a cała elewacja nabiera dzięki niemu spójnego wyglądu.

W naszej firmie oferujemy parapety zewnętrzne ze stali oraz z aluminium dla klientów ze Śląska. Są to wysokiej jakości, wytrzymałe materiały, które świetnie chronią fasadę budynku i sprawiają, że zacieki nie psują estetyki całej elewacji. W Blachmex możemy wykonać dla Ciebie parapety zewnętrzne o grubości 0,55mm i 0,7mm.

Parapety zewnętrzne - które wybrać?

Przy wyborze odpowiedniego parapetu zewnętrznego bardzo ważny jest konkretny projekt i zamysł. W Blachmex przygotowujemy produkty na wymiar, kierując się szczególnymi wymaganiami naszych klientów. Nasi specjaliści dbają o to, aby parapet był idealnie dopasowany do wnęki okiennej, dzięki czemu woda opadowa będzie odprowadzana w efektywny sposób, a całe okno będzie chronione przed wilgocią. Warto pamiętać, że parapet należy umieścić około 3 cm poza samą ścianą, dzięki czemu woda będzie spływała poza ścianę, nie powodując żadnych zniszczeń. Prócz wymienionych czynników, bardzo ważny jest odpowiedni montaż parapetów zewnętrznych. Nasze produkty są wytrzymałe oraz solidne, jednak przy nieodpowiednim montażu - ich funkcjonalność może być niejako zakłócona. Przy wyborze parapetu zewnętrznego należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Parapety zewnętrzne są elementem architektonicznym każdego budynku, ponieważ nie tylko wpływają na jego wygląd, ale również pełnią wiele funkcji, takich jak ochrona przed deszczem, wiatrem i śniegiem oraz podstawa dla dekoracji. Jednym z pierwszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze parapetu zewnętrznego jest materiał, z którego jest on wykonany. Najczęściej stosowane materiały to: beton, aluminium, drewno i PCV. Kamień i beton są mocne i odporne na warunki pogodowe, ale są ciężkie i trudne w obróbce. Aluminium jest lekkie i łatwe w obróbce, dlatego tworzymy parapety zewnętrze właśnie z tego materiału. Jeżeli chcesz skorzystać z naszej oferty parapetów zewnętrznych na Śląsku - skontaktuj się z nami. Wspólnie wybierzemy produkty najlepsze dla Ciebie.

Działamy na terenie, m.in.: